24.01.2013

Dentinho Beşiktaş'ta


Dentinho Beşiktaş'ta
Beşiktaş'ın bir süredir ilgilendiği Dentinho sonunda imzayı attı. KAP'a gönderilen bildirim:
"Şirketimiz ile Shakhtar Donetsk Futbol Kulübü arasında profesyonel  futbolcu Bruo Ferreira Bonfim(DENTİNHO)'nun 23 ocak 2013 ile 1 ocak 2014 tarihleri arasında kiralanması için aşağıdaki koşullarda anlaşmaya varılmıştır.'' dendi. Öte yandan Dentinho sıcağı sıcağına Beşiktaş forması ile objektiflere poz verdi.

PEKİ DENTINHO KİMDİR?

Sao Paulo doğumlu 24 yaşındaki Dentinho, futbola Corinthians’da başladı. Özellikle 2008-2009 sezonunda gösterdiği etkili performansla Avrupa’nın dev külüplerinin de dikkatini çekti.
Real Madrid, Arsenal ve Manchester United’ın transfer etmek istediği oyuncu Corinthians ile yeni sözleşme imzalarken Brezilya ekibi oyuncunun bonservisine 36 milyon avroya serbest kalır maddesi koydu.
Brezilya pazarının önemli aktörlerinden olan Shakhtar Donestsk, 2011 yazında hücuma yönelik orta saha oyuncusunu 7,5 milyon avroya kadrosuna katmayı başardı. Ukrayna’daki ilk yılında 7 maçta ilk 11’de forma giyen Dentinho, 18 kez sahaya çıkarken 705 dakika süre aldı.
İlk sezonunda üç defa fileleri havalandıran Brezilyalı oyuncu, 18. Haftası geride kalan Ukrayna Ligi’nde iki kez ilk 11’de şans bulabildi. 1.75’lik oyuncu bir kez de gol sevinci yaşadı. Her iki kanatta da oynayabilen Dentinho, forvet arkasında da görev yapabiliyor.
Beşiktaş için hayırlı olur umarım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder